Na základě dohody mezi městem Trutnov, dopravcem ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY a.s. a integrátorem regionální dopravy v Královéhradeckém a Pardubickém kraji společností OREDO s.r.o. došlo k výraznému rozšíření možností nákupu časových kupónů v rámci MHD Trutnov.

Vedle stávajícího doběhu dopravních karet OSNADO a využívání bezkontaktních bankovních karet je s platností od 1.3.2020 možno zakoupit a přiřadit časový kupón MHD i k čipové kartě IREDO, se kterou bylo dosud možné pouze platit jednorázové jízdenky prostřednictvím elektronické peněženky.

První zaregistrování karty IREDO do e-shopu MHD Trutnov je nutné provést v Informační kanceláři MHD (Nádražní ul.189., 2.patro), veškeré další operace lze potom již provádět v rámci uživatelského účtu z kteréhokoliv místa s přístupem k internetu.

Odbavení kupónu na kartě IREDO v autobusu je stejné jako u ostatních druhů karet, tj. provádí se pouze při nástupu předními dveřmi na zařízení u řidiče. Na samoobslužných odbavovacích jednotkách u dalších dveří se odbavení neprovádí a vzhledem k tomu, že se jedná primárně o zařízení pro nákup jednorázových jízdenek, jsou na nich zobrazené informace o časových kupónech MHD prozatím velmi omezené.